Medycyna estetyczna – warto wiedzieć

Efekt zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego jest w większości przypadków widoczny od razu. Dla zapewnienia stałych rezultatów, zaleca się powtarzanie zabiegów, najlepiej co 4-6 miesięcy, ale nawet pojedynczy zabieg przynosi poprawę wyglądu.
Trwałość efektów uzależniona jest od indywidualnych cech pacjenta: wieku, kondycji skóry, stanu zdrowia, miejsca podania, stylu życia – dieta, opalanie, palenie papierosów.

Bezpieczne preparaty zawierające kwas hialuronowy

W Bianco Stomatologia do zabiegów medycyny estetycznej stosujemy wypełniacze Stomygen Basic, Lips i Texture. Aplikacja wykonywana jest w znieczuleniu miejsca podania poprzez posmarowanie kremem znieczulającym Emla. Preparat wstrzykuje się pod skórę bardzo cienką igłą lub tempo zakończoną kaniulą. Cały zabieg trwa ok. 30 minut.

Składnikami preparatów Stomygen jest kwas hialuronowy (pochodzenia niezwierzęcego), bufor fosforanowy i woda.

Kwas hialuronowy – co to takiego?

Kwas hialuronowy – zwany często “eliksirem młodości” – jest mukopolisacharydem, czyli cukrem występującym naturalnie w organizmie człowieka. Połowa jego łącznej ilości zlokalizowana jest w skórze, oprócz niej – w mazi stawowej, ciele szklistym oka i filmie łzowym. Kwas ten jest substancją silnie wiążącą wodę – 1g wiąże aż 6l wody. Dzięki temu nasza skóra wygląda atrakcyjnie –

Jak zadbać o swój uśmiech?

Dobry stan zdrowia jamy ustnej jest ważny dla Twojego ogólnego samopoczucia. Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej jest najważniejszą rzeczą dla Twoich zębów i dziąseł. Zdrowe zęby nie tylko pozwalają Ci wyglądać i czuć się młodo, ale również umożliwiają odpowiednie spożywanie pokarmów i mówienie.

Każdy z nas może zadbać o swój uśmiech stosując proste zabiegi w domu (profilaktyka domowa),

Lakowanie – profilaktyka u Twojego dziecka

Lakowanie bruzd to jedna z metod profilaktyki próchnicy zębów stałych. Polega on na wypełnieniu bruzd i szczelin zębów trzonowych oraz przedtrzonowych płynnym materiałem adhezyjnym. Materiał ten blokuje dostęp bakterii i węglowodanów do miejsc najbardziej podatnych na próchnicę.

U dzieci miejscami takimi są właśnie głębokie, wąskie bruzdy oraz szczeliny. Szkliwo nie jest tam do końca zmineralizowane,

Jak stres wpływa na uzębienie?

W dzisiejszym świecie panuje „epidemia” stresu. Jest on odpowiedzią organizmu na działanie bodźców świata zewnętrznego zakłócających jego równowagę. Reakcje człowieka zachodzą jednocześnie na kilku poziomach: procesów fizjologicznych, zachowania, emocji oraz myślenia. Częstą odpowiedzią organizmu na stres, a także symptomem nadmiernej na niego podatności jest bruksizm.

Schorzenie to polega na mimowolnym, nieświadomym zaciskaniu i zgrzytaniu zębami.

Znieczulenie bezigłowe INJEX

Znieczulenie bezigłowe INJEX stanowi doskonałą alternatywę u pacjentów obawiających się zastrzyku, ponieważ nie powoduje dyskomfortu związanego z ukłuciem. Nadaje się szczególnie do znieczulania zębów górnych i dolnych przednich.

Iniekcja bezigłowa polega wprowadzeniu płynnego środka farmakologicznego pod wysokim ciśnieniem pod błonę śluzową. Energia potrzebna do uzyskania odpowiedniego ciśnienia jest wytwarzana przez sprężynę znajdującą się we wstrzykiwaczu.

Skuteczne wybielanie zębów

Piękne, białe i lśniące zęby są marzeniem każdego z nas. Niestety, niejednokrotnie domowe zabiegi higieniczne, czy nawet profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie  stomatologicznym, nie dają zadowalającego efektu kosmetycznego.

Za kolor zębów odpowiedzialnych jest wiele czynników, między innymi:

  • uwarunkowania genetyczne;
  • barwniki – zarówno naturalne jak i syntetyczne –  zawarte w pokarmach i napojach,

Protezy nakładkowe

Protezy nakładkowe stanowią idealne rozwiązanie dla pacjentów z uzębieniem resztkowym. Swoim wyglądem i zasięgiem przypominają tradycyjne protezy całkowite. Różnica polega na tym, że są wsparte (nałożone) na uzębieniu naturalnym lub na wszczepionych implantach. Istotnymi zaletami noszenia protez nakładkowych są:

  • ograniczenie zaników wyrostka zębodołowego poprzez możliwość dłuższego utrzymania uzębienia resztkowego,
  • poprawa retencji uzupełnień ruchomych,
12